TOMÁŠ HUDEČEK

(10. května 1979, Olomouc) je český politik a vysokoškolský pedagog. Někdejší primátor hlavního města Prahy a člen Evropského výboru regionů. V letech 2009–2014 člen TOP 09, od té doby bez stranické příslušnosti. Působí na Ústavu ekonomiky a managementu u VŠCHT v Praze a cna Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Autor a spoluautor mnoha odborných publikací. Ženatý, otec tří synů.

TOMÁŠ HUDEČEK

(10. května 1979, Olomouc) je český politik a vysokoškolský pedagog. Někdejší primátor hlavního města Prahy a člen Evropského výboru regionů. V letech 2009–2014 člen TOP 09, od té doby bez stranické příslušnosti. Působí na Ústavu ekonomiky a managementu VŠCHT v Praze a cna Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Autor a spoluautor mnoha odborných publikací. Ženatý, otec tří synů.

Proč kandiduji?

Je to už potřetí, co se ucházím o hlasy v našem obvodu. Právě tady začala má politická pouť. Žil a studoval jsem na zdejších kolejích, večer jsem občas zaskočil do Severky. A je to právě Praha a je to tento obvod, proč se vracím, abych naše zájmy hájil v Senátu.

V politice jsem nasbíral mnoho zkušeností. Byl jsem pražským primátorem, který zvládl povodně a blackout. Zároveň mám dostatečný odstup, posledních osm let se politikou neživím. Teď se však do ní vracím. Očistil jsem své jméno od nespravedlivého nařčení a stále chci věci měnit. Jsem odhodlaný bojovat jak za nás, obyvatele Prahy i celého Česka.

Kandiduji tentokrát jako nezávislý. Chtěl jsem jít do voleb jako kandidát občanů, svých sousedů – ne jako straník, který odstranil konkurenci ostrými lokty, kamarádíčkováním a podivnými čachry. Proto jste mě v minulých měsících mohli potkat v parcích a ulicích, kde jsem sbíral vaše podpisy pro svou kandidaturu. I díky vám se mi to povedlo měrou vrchovatou a děkuji vám za podporu a milá setkání.

Jsem tedy kandidátem vás, občanů a sousedů, nikoliv dosazeným členem politické strany. V případě zvolení se budu zodpovídat jen svým voličům a spoluobčanům, ne sekretariátům partají.

Praze rozumím a znám mnohé inspirace z jiných úspěšných velkoměst. Učím o rozvoji měst na univerzitě. Jsem odhodlaný přetavit současnou krizi veřejných financí v příležitost provést reformy. Praha může díky snížení počtu úředníků a politiků ušetřit až miliardu ročně. Najdeme tak peníze na tolik potřebné školky a zrychlení dopravy po Praze. Investujeme je do instalace solárů na střechy panelových domů, aby ušetřili i majitelé bytů. To vše naše město trápí a já budu řešení v Senátu prosazovat.

Jako otec tří synů jsem odhodlán podporovat „nevrcholový“ mládežnický sport, který pomůže snížit obezitu dětí. Každá koruna vložená do sportu se dvaapůlkrát vrátí, protože ušetříme na zdravotní péči. Zasadím se o odstranění neuctivého zacházení s rodícími ženami v porodnicích. Prostředí pro porod a vstřícnost zdravotníků se u nás musí přiblížit západním standardům, za nimiž naše metropole zoufale zaostává.

Když mi dáte ve volbách hlas, slibuji, že nebudete litovat. Nedokážu zázraky a ani je neslibuji. Ale budu se za vás a za Prahu rvát. Neopustím svůj region. Budu naslouchat vašim problémům, a především: boj za naše společné zájmy nevzdám. V minulosti jsem už dokázal, že z boje neutíkám.