Témata

Úspory v náročných časech
Mnozí majitelé bytů se spolu s rostoucími cenami dostali do finanční pasti. Na rozdíl od majitelů domků jsou jejich možnosti pro úspory limitované. Chci pomoci a zajistit, aby si mohli vyrábět vlastní energii. Šetřit musí stát, ale i Praha - mimo jiné i tím, že sníží počet úředníků a politiků. Proč musíme mít 1 200 zastupitelů, když v zahraničí zvládají metropole řídit pouhé desítky lidí?
Větší podpora rodinám
S manželkou jsme rodiče tří dětí. Vnímáme, že rodinám by měl stát pomáhat daleko víc. Scházejí dostupné školky či zkrácené úvazky. Zlepšit ale musíme i podmínky v mateřství. Praha v porodnictví zoufale zaostává za zbytkem republiky i světa, žena je zde brána jako pacientka, kterou lékař “odrodí”. To je neakceptovatelné a neuctivé. Citlivější přístup a porodní domy by zvýšily procento bezproblémových porodů.
Sport dostupný pro všechny děti
Česko má problém s obezitou. A ten se podepisuje jak na zdraví, tak na veřejných financích. Musíme motivovat děti k aktivnímu způsobu života. Že z nich nebudou profíci? To nevadí. Každé dítě, které si oblíbí cyklistiku, tenis či volejbal, znamená člověka, který bude déle fit. Z výzkumů a statistik vyplývá, že každá koruna investovaná do sportu se státu dvaapůlkrát vrátí. Levnější je zejména zdravotnictví, které řeší méně civilizačních chorob dětí i dospělých. A to za každou tu korunu stojí.